KP PSP Nowa Sól
KP PSP Nowa Sól
BIP KP PSP Nowa Sól
112 dla dzieci
Porady
Kalendarz zmianowy


Legenda  Legenda
Losowe zdjęcie
Gry strażackie online
Serwis ratownictwa
Portal strażaków
Galeria

Get Adobe Flash player

Kampania Informacyjna
sticky
Kampania Informacyjna

Kampania Informacyjna


Ćwiczenia taktyczno-bojowe pod kryptonimem "LAS 2017"
Ćwiczenia taktyczno-bojowe pod kryptonimem "LAS 2017"

Ćwiczenia taktyczno-bojowe pod kryptonimem "LAS 2017"


  W dniu 22.04.2017 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli przy współudziale Komendy Powiatowej PSP we Wschowie, Nadleśnictwa Nowa Sól oraz Nadleśnictwa Sława Śląska przeprowadziła ćwiczenia taktyczno-bojowe pod kryptonimem „LAS 2017”.

   Ćwiczenia odbyły się za miejscowością Przyborów  na terenie  dużego kompleksu leśnego tzw. Puszczy Karolackiej, przez teren której przebiega granica Nadleśnictw Nowa Sól i Sława Śląska oraz powiatów Nowa Sól i Wschowa.

 


Zwiększenie środków finansowych dla OSP
Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka
Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka


Obrazy newsów: obchodyds.png


Pożar w zakładzie produkcyjnym
Pożar w zakładzie produkcyjnym

Pożar w zakładzie produkcyjnym

 

 

   Dnia 18.03.2017 r. około godz. 2.55 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli wpłynęło zgłoszenie pożaru w zakładzie produkującym pelety w miejscowości Czciradz koło Kożuchowa.  Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów JRG PSP Nowa Sól oraz OSP Kożuchów dowódca zmiany po wstępnym rozpoznaniu potwierdził pożar hali produkcyjnej o wymiarach 20m x 30m x 8 m wysokości. Cała hala objęta była ogniem.

    Cały budynek w którym doszło do pożaru był długi na 120m, a w dalszej jego części  nie zajętej pożarem znajdował się zakład stolarski oraz firma produkująca figury ogrodowe. Pożar rozwijał się w kierunku zagrożonych pomieszczeń poprzez stropodach. Dowódca polecił zadysponowanie dodatkowych sił i środków na miejsce zdarzenia.

    W pierwszej fazie pożaru podano 2 prądy wody w natarciu oraz 2 w obronie.  Jednocześnie
z działaniami gaśniczymi prowadzono ewakuację mienia z zagrożonych pomieszczeń.  Na miejsce zdarzenia przybył       Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Nowej Soli st. kpt. Sławomir Ozgowicz, który po zapoznaniu z sytuacją przejął dowodzenie akcją. Następnie po przybyciu na miejsce kolejnych sił i środków rozpoczęto budowę sytemu dostarczania wody ze sztucznego zbiornika wody znajdującego się w odległości około 600m od pożaru oraz wprowadzano kolejne prądy gaśnicze. Pożar wkrótce udało sięzlokalizować i opanować, chociaż dogaszanie pożarzyska i prace rozbiórkowe konstrukcji dachowej trwało do godz. 13.00.

 

  W wyniku pożaru spaleniu lub zniszczeniu uległo:

- linia technologiczna służąca do produkcji peletu typu OGM 1,5,

- dwie maszyny samojezdne: wózek widłowy i ładowarka teleskopowa,

- surowiec służący do produkcji opału

- konstrukcja dachowa nad halą produkcyjną kryta blachą trapezową.

   W akcji ratowniczej udział brało 10 zastępów ratowniczo-gaśniczych, 2 samochody operacyjne i 1 kwatermistrzowski. Poza siłami i środkami KP PSP Nowa Sól pożar gasiły jednostki OSP z Kożuchowa, Studzieńca, Mirocina Górnego, Stypułowa, Otynia, Przyborowa i Nowego Miasteczka.

 

  Galeria     

 

 

Sporządził:

st. kpt. Sławomir Ozgowicz

Zastępca Komendanta Powiatowego

PSP w Nowej Soli